Materiały do ocieplenia dachu

17 lipca, 2022

Materiały do ocieplenia dachu. Komfortowe użytkowanie domu jednorodzinnego oraz budynku firmowego jest uzależnione od materiałów budowlanych wykorzystanych podczas jego budowy. Dotyczy to także materiału do ocieplenia dachu, dlatego przed jego wyborem warto zapoznać się z ofertami sprzedażowymi takich produktów. Obecnie za najbardziej efektywne produkty uważana jest pianka poliuretanowa PUR i celuloza. Jednak samodzielne wykonanie takiej izolacji termicznej dachu jest niemożliwe, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy posiadają doświadczenie w nanoszeniu takich produktów. Wykonawca TopCoat Construction Group doradza swoim klientom podczas wyboru najkorzystniejszej metody oraz materiału do ocieplania dachu jako najbardziej optymalnych rozwiązań energetycznych. Ponadto solidnie wykonuje procedurę nakładania na dach takich materiałów. Efektem tego są oszczędności na ogrzewaniu!

Najlepsze materiały do ocieplenia dachu – celuloza

Ważnym pytaniem w nowoczesnym budownictwie jest to, jak ocieplić dach. Istnieje wiele sposobów, a także rodzajów. Ale najczęściej wybieraną opcją izolacji jest celuloza. Produkcja celulozy opiera się na przetwarzaniu makulatury. W związku z tym, materiał ma luźną teksturę i możliwe jest jego zwilżenie i rozpylenie na powierzchnię.

Niektórzy zadają pytanie, jak papier z recyklingu może spełnić wymóg taki jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe? Okazuje się, że spełnia, ponieważ do produkcji celulozy używa się produktów znacznie minimalizujących palność a to powoduje, że staje się materiałem odpornym na ogień. Ponieważ celuloza jest narażona na działanie mikroorganizmów, jest impregnowana środkami antyseptycznymi w celu zwiększenia jej biostabilności

Kolejną zaletą jest to, że materiał jest wydmuchiwany z instalacji i pozwala na hermetyczne zamknięcie wszystkich pęknięć, unikając mostków termicznych odpowiedzialnych za utratę ciepła. Wybór celulozy jest optymalny, ponieważ pozwala zainwestować w zdrowy i oszczędny dom. Jednocześnie trudno jest samodzielnie wykonać taką procedurę, trzeba zaangażować specjalistów, znających przebieg procedury termoizolacji dachu z wykorzystaniem nadmuchiwania celulozy.

Niektóre z właściwości celulozy pozwoliły jej osiągnąć dużą popularność:

  • Mała oddychalność. Ruch powietrza podczas ocieplenia dachu celulozą jest zmniejszony ze względu na jej strukturę – mały rozmiar włókien, które tworzą kompozycję.
  • Odporność na wilgoć. Ze względu na swoją strukturę celuloza nie gromadzi cieczy i nie wymaga warstwy paroizolacyjnej, ponieważ nie występuje kondensacja.
  • Izolacja akustyczna. Jakość izolacji akustycznej przy użyciu celulozy jest bardzo wysoka, ponieważ ze względu na brak pustych przestrzeni w materiale można ją układać w ciągłej warstwie.
  • Hipoalergiczna. Prawdopodobieństwo uczulenia na ten materiał jest minimalne.
  • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Celuloza to materiał, który sam w sobie jest odporny na ogień ze względu na swoje właściwości i skład.
  • Miłym bonusem jest między innymi to, że myszy nie żyją w celulozie. 

Cele zastosowania celulozy do ocieplania dachu

Celuloza jest materiałem przyjaznym dla środowiska, w zasadzie wszystkie komponenty są wykonane z naturalnych składników naturalnych. W wysokich temperaturach nie emituje toksycznych gazów i substancji. Dopiero w temperaturze 100 ° C i wyższej następuje niewielkie parowanie, które nie szkodzi zdrowiu ludzkiemu. Materiał ten posiada wysokie właściwości dźwiękochłonne.  Ponadto nie gnije, a także chroni konstrukcje drewniane i metalowe przed korozją i zniszczeniem. Głównym celem celulozy jest izolacja termiczna dachu i wygłuszenie pomieszczeń. 

Instalacja celulozy do ocieplania dachu to dość skomplikowany proces. Jeśli jego nakładanie nie zostanie przeprowadzona przez profesjonalistów, wynik może być rozczarowujący. Jednym z niebezpieczeństw samodzielnego montażu jest prawdopodobieństwo ułożenia nierównej warstwy, wtedy jej główne zalety w postaci izolacji cieplnej i akustycznej będą co najmniej o połowę mniejsze.

Pianka poliuretanowa PUR do ocieplania dachu

Ocieplanie dachu pianką PUR jest ekonomiczne i wysoce efektywne. W ciągu kilku minut następuje spienianie polimeru, który jest natryskiwany na powierzchnię wewnętrzną dachu. Proces całkowitego utwardzenia pianki poliuretanowej trwa około jednego dnia, po czym powierzchnia jest pokryta dekoracyjnym materiałem. Spośród zalet pianki poliuretanowej, odróżniającej ją od innych materiałów do termoizolacji, warto podkreślić wysoką wytrzymałość podczas utwardzania. PUR o zamkniętej konstrukcji posiada wysoką wytrzymałość.

Ocieplenie dachu prywatnego domu pianką poliuretanową to unikalny sposób na stworzenie trwałej warstwy izolacji, w której jest ona natryskiwana na powierzchnię. W wyniku interakcji z podstawą powstaje solidna monolityczna struktura, która nie ma mostków termicznych. Termoizolacja płaskiego dachu w tej technologii pozwala całkowicie zabezpieczyć go przed wnikaniem wilgoci i zimna. Również wśród mocnych stron pianki poliuretanowej można wyróżnić dobrą przyczepność tego materiału do wszystkich materiałów budowlanych stosowanych w budowie domów. Wykorzystując piankę poliuretanową do ocieplenia dachu uda się uzyskać o połowę mniejsze rachunki za ogrzewanie domu. Warto skorzystać z usług firmy zajmującej się kompleksowym wykonawstwem ocieplania dachów, ponieważ gwarantuje wykonanie prac oraz doradztwo dopasowane w najmniejszych szczegółach. Domownicy uzyskają mikroklimat oraz prawidłową ochronę konstrukcji dachu. 

Rozpocznijmy współpracę
przy Twoim projekcie.

Zadzwoń do nas

+48 453 483 966

Napisz do nas
kontakt@grupatopcoat.pl

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Pozycjonowanie strony w Google by Wild Moose SEO