Dlaczego warto wykonać ocieplanie poddasza?

8 maja, 2022

Dlaczego warto wykonać ocieplanie poddasza? W dzisiejszych czasach właściciele domów chcą jak najlepiej wykorzystać przestrzeń na poddaszu. Ocieplenie poddasza to jeden z kierunków działania naszej firmy, którą przeprowadzają specjaliści posiadający duże doświadczenie w wykonywaniu tej procedury. Aby wykonać izolację termiczną trzeba znać technologię montażu, która pokazuje wszystkie błędy niewłaściwej izolacji poddasza w okresie chłodów i mrozów. Jest to również ważne dla stabilności energetycznej.

Dlaczego warto wykonać ocieplanie poddasza?

Każdy właściciel domu odpowie na to pytanie w ten sposób – w celu zmaksymalizowania wykorzystania metrów kwadratowych w domu. Zgadza się, metry kwadratowe nie są zbyteczne, a jeśli masz zimne poddasze, to dlaczego nie wykorzystać go do maksimum od wewnątrz. Ważne! Pokrycie dachowe po pierwsze powinno zapewniać ochronę przed opadami atmosferycznymi, a po drugie jak najmniej obciążać elementy konstrukcyjne dachu – krokwie i listwy.

Jeśli więc poświęcimy czas na ocieplenie poddasza, otrzymamy:

  • Dodatkowe metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej.
  • Utrzymanie ciepła o każdej porze roku.
  • Obniżenie kosztów ogrzewania.

Zaniedbania w ocieplaniu poddasza mogą doprowadzić do ubytku ciepła z domu nawet w 30%. Dlatego decydując się na wykonanie  termoizolacji, wygeneruje się większe oszczędności. Trzeba mieć na uwadze że, na ich wysokość będą miały wpływ wykorzystane materiały. Odpowiednio wykonane prace ograniczają rachunki za ogrzewanie nawet o 30-40%. Ponadto znacznie wzrasta komfort mieszkania, ponieważ uzyskana zostanie paroprzepuszczalność i dźwiękochłonność. Należy uwzględnić elastyczność materiałów wybieranych do ocieplenia poddasza, ponieważ pozwoli to dopasowania ich do każdego miejsca. Materiał musi stanowić sprężystą strukturę, co przeciwdziała rozwarstwianiu.

Wybierając na ocieplenie poddasza takie materiały jak pianka poliuretanowa PUR lub celuloza podnoszone jest bezpieczeństwo użytkowników. Takie materiały do izolacji termicznej skutecznie zabezpieczają konstrukcję przed rozprzestrzenianiem się ognia, a także przed namnażaniem się pleśni i grzybów. Produkty do ocieplenia poddasza pomagają w uzyskaniu pożądanego poziomu wilgotności. Aby na poddaszu zagwarantować idealny komfort termiczny, materiał termoizolacyjny układany jest między i pod krokwiami lub na nich.

Pianka poliuretanowa do ocieplenia poddasza

Pianka poliuretanowa jest nakładana na dowolną powierzchnię, tworząc pojedynczą warstwę bez żadnych zakładek i połączeń, niezawodnie chroniąc przed przeciągami, tym samym całkowicie eliminując wszelkie straty ciepła, usuwając mostki termiczne nawet w trudno dostępnych miejscach.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową to jedna z najlepszych opcji, ponieważ może być natryskiwana na powierzchnie o dowolnym kształcie. W tym celu stosuje się specjalny sprzęt, który pod ciśnieniem nakłada kompozycję na ściany i dolną płaszczyznę dachu. Tworzy to warstwę bez żadnych przerw.To całkowicie eliminuje ryzyko kondensacji i mostków termicznych. W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby pleśń lub grzyby pojawiły się w pokoju na poddaszu.

Chroniąc dom przed opadami atmosferycznymi z zewnątrz, pokrycie dachowe działa dokładnie tak samo od wewnątrz, nie przepuszczając wilgoci z pomieszczenia na zewnątrz. W wyniku tych cech powstaje pewien zestaw wymagań dotyczących izolacji termicznej poddasza.

Materiał izolacyjny musi: 

  • Mieć sztywną lub półsztywną konstrukcję.
  • Zapewniać wysoką izolację termiczną.
  • Być odporny na kondensację.

Spieniana pianka poliuretanowa należy do najnowocześniejszych spośród wszystkich sposobów ocieplania poddasza. Jej natryskiwanie wymaga doświadczenie i nie można samodzielne wykonywać takich zadań. Korzystając z usług naszej firmy można liczyć na pełen profesjonalizm wykonania usługi, pracownicy przyjadą z własnym sprzętem i wykonają ocieplenie w krótkim czasie. Pianka poliuretanowa nie powoduje obciążenia konstrukcji dachu. Jest właściwości rozprężne powodują dokładne wypełnienie przestrzeni. Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie w natryskiwaniu PUR dzięki czemu uzyskiwana jest bezspoinowa izolacja usuwająca ryzyko powstania mostków cieplnych.

Ocieplenie poddasza celulozą

Wykonane przez naszą firmę ocieplenie poddasza z użyciem celulozy ochroni Twój dom nie tylko przed utratą ciepła, ale również przed pożarem i hałasem.To produkt ekologiczny pochodzący z recyklingu makulatury wykorzystywany do izolacji termicznej dachów. Odpowiednio przygotowana celuloza wykazuje odporność na insekty, pleśń i grzyby, ponadto znakomicie pochłania wilgoć.

Proces wdmuchiwanie pod ciśnieniem celulozy w postaci granulek jest szybki i zapewnia skuteczne ocieplenie każdego miejsca, bez konieczności demontażu płyt gipsowo-kartonowych. Ten produkt jest odporny na działanie ognia i co ważne nie ulega biodegradacji. Wybierając taki produkt do ocieplenia poddasza nie będzie potrzeby wykorzystywania folii paroszczelnych i paroizolacyjnych. Wdmuchiwanie celulozy jest również doskonałą metodą naprawy niepoprawnie wykonanego ocieplenia. Ważne! Celuloza jest ociepleniem poddasza o ujemnym śladzie węglowym. 

Rozpocznijmy współpracę
przy Twoim projekcie.

Zadzwoń do nas
+48 535 980 670

Napisz do nas
kontakt@topcoat-consulting.pl

Skorzystaj z formularza kontaktowego